Mit kell tudnunk a radiátor cseréről?
2019-ra elérkezett az idő, hogy a régi panel lakásokban és családi házakban, ahol öntöttvas vagy régi alumínium radiátorok vannak lecseréljük, mert egyszerűen kicsi a hőleadásuk. Az első panel lakások 1970 körül lettek építve és azóta azok a fűtőtestek vannak bennük. A technológia fejlődésével már nem kell fagyoskodni télen, ha új és jobb fajta radiátorokat szerelünk fel. Egy panellakás hőigénye 30 w/m3 a Főtáv Zrt szerint, de ez nem vonatkozik egyedi fűtéses lakásokra. Természetesen ettől el lehet térni, ha a lakás csak északi fekvésű, földszintről alulról nem fűtött, vagy egyéb más körülmény van ami a helyi adottságoktól függ.
Mikor és hogyan kell radiátort cserélni?
Radiátort általában nyáron szoktak az emberek, mert akkor a szolgáltatók leengedik a vizet és karbantartást végeznek. A családi házakban ez természetesen másként is működik, ahol egyedi fűtési megoldások vannak. Első lépésként le kell engedni a radiátorból a vizet. Több okból is fontos ez, ha nem akarjuk eláztatni a lakást, akkor érdemes leengedni. A másik ok pedig a radiátor súlya. Az új radiátorok már kisebbek mint a régiek ezért elképzelhető hogy a falban is kell fúrni hogy az új majd felkerüljön.
Mennyibe kerül egy radiátor csere?
A radiátor csere nem tartozik a milliós tételek közé. Az első radiátor felszerelése 12.000 Ft átlagosan darabonként. Persze az egyedi fűtésrendszerrel rendelkező lakásoknál ez változhat.
Ha a vízgáztszerelek.hu-t bízza meg akkor 15% kedvezményben részesül!
Meddig tart egy radiátor csere?
Természetesen nem egy nagy volumenű munkáról beszélünk, ezért a radiátor csere akár órákon belül elvégezhető, természetesen ha az előzőekben megbeszélt dolgok el vannak végezve.
Milyen radiátor fajták léteznek?
- Radiátorok fajtái alapanyag szerint:
-
Acélradiátor
-
Alumínium radiátor
-
Öntöttvas radiátor
-
Réz radiátor
-
Rozsdamentes acélradiátor
-
Üvegradiátor
- Radiátorok fajtái üzemmód szerint:
-
Meleg vizes rendszerre alkalmazható radiátor
-
Elektromos radiátor
-
Vegyes üzemű radiátor (vagyis mindkét rendszerre használható)
- Radiátorok fajtái elhelyezés szerint:
-
Vertikális radiátor (álló radiátor)
-
Horizontális radiátor (fekvő radiátor)
-
Térelválasztó radiátor (térbe helyezhető radiátor)
- Radiátorok fajtái technológia szerint:
-
Lapradiátor
-
Csőradiátor
-
Tagos radiátor
-
Egyedi formájú radiátor (ilyenekből itt mutatunk is néhányat)
- Radiátorok fajtái szelepek szerint:
-
Manuális radiátor szelep
-
Thermo fejes radiátor szelep
Ha radiátor cserében vagy egyéb munkákban tudunk segíteni, tekintse meg árlistánkat és kérem keressen minket Non-stop, Budapesten és Pest megyében!